Rolling Stones Hostages Incidents

Estonian Guitar Octet feat. Eugene Chadbourne

E.G.O. (Estonian Guitar Octet) ilmutas 2010. aastal oma esimese plaadi “Rolling Stones Hostages Incidents” (AVA Muusika) koostöös ameerika tuntud shockabilly-rokkari, kitarristi Eugene Chadbourne’iga. Plaadil kõlab Chadbourne’i üheksale elektrikitarrile komponeeritud improvisatsiooniline suurteos “Rolling Stones Hostages Incidents”, mis on salvestatud 2008. aasta augustis von Krahli baaris toimunud kontserdil. Teosel on üheksa osa, millest igaühes domineerib solist n.ö. kaaperdaja, keda püüavad ohjes hoida piloot ja kaasreisijad, ning osade lahendused ei ole ette teada.

E.G.O sündis 2007. aastal selle looja Jaak Sooääre sõnul avastusest, et Eestis on märkimisväärne hulk loova mõtlemisega kitarriste, kellest annab kokku panna ka suuremakoosseisulist kollektiivi.

Jaak Sooäär, mees kitarriokteti loomise mõtte taga, kelle universaalne haare ulatub nii Eesti rahvamuusika sügavamate soppideni kui Euroopas endiselt ülipopulaarse improlaine harjani.
Kalle Tikas on julge provotseerija, kes naudib improvisatsiooni ettearvamatust. Teinud muusikat moodsa tantsu etendustele, filmidele ning “BF”-i asutajaliige.
Mart Sooon vabaimprovisatsiooni üks alusepanijaid Eestis. “Tunnetusüksuse” asutajaid. Imporvisatsioonilise muusika kontsertsarja “ImproTest” eestvedajaid.
Paul Daniel on mitmekülgne interpreet, kes orienteerub hästi nii džässis kui rahvamuusikas.
Robert Jürjendal on klassikalise haridusega kitarrist, kes on improvisatsiooni, live-elektroonika ja elektrikitarri võimalustest huvitunud juba ligi paarkümmend aastat. 1993. aastal pani ta aluse Eesti ühele tuntumale džässkollektiivile Weekend Guitar Trio koos Mart Soo ja Tõnis Leemetsaga.
Tarvo Kaspar Toome on kunagiste ansamblite “Megan Quartet”, “Mesi” ning praegusepostfusiongrupi “Lippajad” kunstiline juht, kitarrist/klahvpillimängija ja helilooja. Loonud graafikat, performance’e ning muusikat moodsa tantsu etendustele ja filmidele.
Tõnis Leemets on moodsa ja tantsulise kaldega džässi poolehoidja ning viimasel ajal keskendunud elektroonilisele muusikale.
Virgo Sillamaa on noorema põlvkonna jazzmuusik, kes tunneb end koduselt nii jazzi, popi kui ka akadeemilisemat laadi muusika vallas.